امروز برابر است با :1403-03-26

حضور ویژه آتش نشان ها در مراسم بدرقه شهدای خدمت

   زمان مطالعه تقریبی 2 دقیقه

حضور ویژه آتش نشان ها 

قدرت‌اله محمدی؛ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار کرد: بعد از حادثه بسیار تلخی که منجر به شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی؛ رییس جمهور و همراهان وی شد دیشب  مراسم بدرقه پیکر شهدا در مصلی تهران برگزار شد و در این مراسم 200 نفر آتش‌نشان در 40 نقطه به همراه 60 دستگاه خودرو سنگین، سبک و موتورسیکلت‌های آتش‌نشانی در بخش‌های داخلی مصلی تهران و بزرگراه‌های اطراف مستقر شدند. استقرار نیروها از ساعت 18 عصر دیروز آغاز و تا پایان عادی شدن تردد در مسیرهای اطراف ادامه خواهد داشت؛ ضمن اینکه مدیران ارشد عملیات نیز در این مدت گشت زنی هایی جهت بررسی استقرار آتش‌نشانان انجام خواهند داد.

بر اساس این گزارش، برای حفظ ایمنی شهروندان که در مراسم تشییع پیکر آیت الله رئیسی حضور پیدا می‌کنند، مقرر شده نیروهای آتش‌نشان در طول مراسم و تا تخلیه کامل محل برگزاری مراسم حضور داشته باشند و خدمات لازم را به شهروندان ارائه کنند.

نیروهای تمام ایستگاه‌های سازمان آتش‌نشانی در آماده‌باش کامل قرار دارند و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه حادثه، مراتب را به سامانه 125 آتش‌نشانی اعلام کنند.

برگزاری مراسم تشییع در مشهد مقدس

به گزارش قدس خراسان به نقل از روابط عمومی آتش نشانی مشهد، آتش پاد دوم حمیدرضا کافی نیا اظهار کرد: با توجه به پیش بینی حضور گسترده مردم مشهد و  میهمانان داخلی و خارجی در  روز پنجشنبه همزمان با تشییع پیکر مطهر رییس جمهور شهید و همراهان وی، ۱۵۰ آتش نشان به همراه ۳۵ دستگاه خودرو سبک و سنگین و موتور سیکلت‌های سیار در مسیر میدان پرواز (از فرودگاه) تا حرم مطهر رضوی مستقر خواهند شد.

 

وی از افزایش ظرفیت ایستگاه‌های اطراف حرم مطهر خبر داد و افزود: در پی اعلام خبر شهادت رییس جمهور و همراهان وی در راه خدمت، تمامی ایستگاه‌های ۵۶ گانه آتش نشانی در مشهد با نصب بنرهای تسلیت، سیاهپوش شدند.

گفتنی است؛ براساس اطلاعیه شماره ۱ ستاد برگزاری مراسم شهدای خدمت، مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر رئیس جمهور شهید حضرت آیت الله رئیسی عصر پنجشنبه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد

سایا نیوز

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: مسابقات بین المللی ورزش آتش نشانان نجات - سایا نیوز | مجله خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *